A HÓNAP TÉMÁJA: A LÁTÁS

„Te vagy a látás Istene” 1 Mózes 16,13/a

PÉNTEKI BESZÉL(GET)Ő SAROK

2007. január 12.

Péntek 18 óra

A világ nagykorú lett…”

 Dietrich Bonhoeffer – akinek életébe került Istentől vett látása …

 

Film és beszélgetés a Wesley János Lelkészképző Főiskola Dr. Majsai Tamás dékánnal és a főiskola teológusaival

 

Mindig nehéz kérdés, hogy egy adott probléma (ami adott esetben lehet politikai-társadalmi is) megoldásához milyen eszközöket használunk, ill. hogy egyáltalán kell-e megoldáson töprengenünk. Ez örök dilemmája és vitatárgya a hívő társadalomnak. Mindenesetre Bonhoeffer a Hitler rendszerével való aktív szembenállást választotta. Mit „szól” az ilyesmihez Isten? Alkossunk saját véleményt közösen…

 

 

 

 

 

Dietrich Bonhoeffer 1906. február 4-én született Breslauban (ma Wroclaw). 1935-től a nemzetiszocialista ideológiát ellenző Hitvalló Egyház illegális igehirdetői szemináriumának a vezetője lett. Az itt folyó munkát a Gestapo betiltotta, Bonhoeffert pedig eltiltotta a tanítástól, az igehirdetéstől és a publikálástól, de ő a tilalom ellenére is papírra vetette gondolatait.

Sógorán keresztül kapcsolódott be az ellenállási mozgalomba, emiatt 1943-ban börtönbe került. Innen számos levelet írt szüleinek, barátainak és menyasszonyának, Maria von Wedermeyernek. E feljegyzéseket barátja, Eberhard Bethge gyűjtötte össze; németül 1951-ben, magyarul 1999-ben adták ki Börtönlevelek címmel.

Heinrich Himmler, az SS főparancsnoka személyesen adott parancsot Bonhoeffer felakasztására, amit április 9-én hajnalban a flossenbürgi koncentrációs táborban hajtottak végre.

 

Moderátor: Dr. Iványi Gábor helyi lelkész, a WJLF rektora

 

Érdeklődni: Iványi Margit, Tel.: (06-1) 577-0500 (hétköznap munkaidőben)

A helyszín: Budapest, Békásmegyer, Újmegyeri tér (ez a lakótelep Duna-felőli oldala, a Királyok útja és a Hadrianus utca kereszteződésében), a Megbékélés Háza melletti parókia nagyterme.

BKV-val a Szentendrei HÉV vonalán Békásmegyerig kell elmenni, majd a 145-ös busszal a végállomásig. Másik lehetőség az Árpád-híd budai hídfőjénél felszállni a 34-es buszra, ami szintén az Újmegyeri térig „röpít”.

MINDENKIT SZERETETTEL VÁRUNK BARÁTOKKAL EGYÜTT!