Nyilatkozat az Európa Parlament

magyar képviselőinek megválasztásáról

 

 

Mindannyiunk felelőssége, hogy választott képviselőinken keresztül milyen értékek jelennek meg az Európai Unió parlamentjében. Döntésünknek összhangban kell lennie hitbeli látásunkkal. A Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség felhatalmazott képviselőiként, Isten előtti felelősségünk tudatában a következő szempontokat tartjuk különösen is fontosnak az ország egészét képviselő politikusok megválasztásánál, ajánlva is e gondolatok megszívlelését gyülekezeteink tagjai számára.

 

Keresztény hitünk és meggyőződésünk alapján mindannyiunk jóléte és békés magánélete érdekében nem szűnhetünk meg fáradozni a diakóniai-szociális problémák megoldásán.

 

Fokozottan is kötelességünk a legaktívabb szeretettel odafordulni a többség által gyakran figyelmen kívül hagyott, nemegyszer megvetésben, nyílt vagy burkolt elutasításban részesített emberek, embercsoportok felé, akik önerőből leküzdhetetlen hátrányaik folytán Krisztus kicsinyeiként várják a mi hitből fakadó támogatásunkat.

 

Diakóniai-szociális érdeklődésünk kiváltképpen fontos célcsoportjai közé tartoznak a cigányság, a hajléktalanok, a munkanélküliek, a bevándorlók, a menekültek, egyéb kisebbségek és másságok.

 

Keresztény hitünk, bibliai látásunk alapján életünkben, érdekeink képviseletében nem kaphat semminémű szerepet az idegengyűlölet, a rasszizmus és az antiszemitizmus. Sem gyülekezeteink, sem a minket és országunkat képviselők nem vállalhatnak közösséget az igeellenes nacionalizmus és etnicizmus gondolatával.

 

Keresztény meggyőződésünk szerint minden ember, minden vallás, minden kultúra Isten azonosképpen értékes teremtménye, s ennélfogva elemi kötelességünk a teremtési rend szerint eltérő arculatok közötti egyetértés, párbeszéd, közösségkeresés fáradozást nem kímélő előmozdítása. Más kultúrák és hitek előítéletes, hamis mércével való minősítése nem fogadható el sem egyházi, sem politikai környezetünkben.

 

Hitbeli kötelességünk külön is kihangsúlyozni a zsidó–keresztény testvériség fundamentális jelentőségét, és az ezt magáénak valló érzület munkálásának, gyakorlati megvalósulásának céljából folytatott fáradozás fontosságát. Keresztényként egyértelműen azt helyeseljük, ha egyházpolitikai kérdésekben ökumenikus, egymás hitét, meggyőződését, Istenhez való viszonyát a maga egyediségében fenntartás nélkül elfogadó attitűdök érvényesülnek, és ha cselekvően is képviseljük minden ember és közösség vallási és lelkiismereti szabadságának alapelvét, a polgári önbecsülés és politizálás félelmektől és bizonytalanságoktól mentes méltóságát.

 

Keresztényként bizonyságot teszünk a problémák erőszakmentes megoldásának prioritása mellett, a feszültségek nem militarista eszközökkel való enyhítését célzó fáradozások minden körülmények között való képviseletének elve mellett.

 

Keresztényként fontosnak tartjuk hangsúlyozni, hogy minden ember felelős a teremtett világ, az élő környezet megóvásáért, és köteles képviselni az élet tiszteletét kifejezésre juttató alapelveket.

 

Maga pedig a Mi urunk Jézus Krisztus és az Isten, a mi Atyánk, aki szeretett minket, és kegyelméből örök vigasztalással és jó reménységgel ajándékozott meg, vigasztalja meg a ti szíveteket, és erősítsen meg titeket minden tudományban és jó cselekedetben. (2Thess 2,16–17.)

 

A Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség nevében:

Iványi Tibor (a Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség elnöke),

Vadászi Ilona (lelkész),

Iványi Gábor (lelkész),

Jónás Miklós (lelkész),

Bakti Tibor (lelkész),

Iklódy László (lelkész),

Ónodi István (lelkész)

 

 

Megjelent: Magyar Hírlap, 2004. június 10.

http://www.magyarhirlap.hu/Archivum_cikk.php?cikk=84130&archiv=1&next=0